Prunus laurocerasus Novita – Szabadgyökerű babérmeggy

1.990 Ft

A Novita babérmeggy szabadgyökerű és többszörösen elágazó, 40-60 cm hosszú növény. Tavasszal és ősszel ültethető, erős gyökerekkel rendelkező tövek. Ez a babérmeggy a legjobb ár-érték arányú választás!

Ültetési útmutatónk letöltéséhez kattints ide: LETÖLTÖM

2025. MÁRCIUS ELEJÉTŐL ÁPRILIS VÉGÉIG RENDELHETŐ.

Szállítási díj:

1.990 Ft

Elérhetőség:

Érdeklődés leadása

Leírás

A szabadgyökerű Novita babérmeggy előnyei

A Novita babérmeggy egy örökzöld cserje, amely ideális sövényként, mivel akár 2-3 méteres magasságot is elérhet. Ez a fajta különösen ellenálló, jól bírja a száraz és meleg körülményeket. A mediterrán vidékeken is gyakran ültetik, ahol a nyarak kevés csapadékot hoznak. Zöld, fényes levelei szépen mutatnak kerítések mellett vagy térelválasztóként.

Mikor és hogyan ültessük a szabadgyökerű babérmeggyet?

Tavasszal és ősszel a legideálisabb időszak a szabadgyökerű babérmeggy ültetésére, mivel ilyenkor alacsonyabb a hőmérséklet, és a növény kevesebbet párologtat. A szabadgyökerű változat előnye, hogy a kitermelés után nem kerül konténerbe, így nagyobb és erősebb gyökérzettel rendelkezik. A cserepes babérmeggy nyáron is ültethető. Az ültetés után a hajtásokat vissza kell metszeni a bokrosodás elősegítése érdekében. Nem igényes a talajra, de a speciális földkeveréket (M-Peat) meghálálja, amely gyorsabb begyökeresedést biztosít. Árnyékos és napos helyeken egyaránt jól fejlődik, medence vagy terasz mellé ültetve mediterrán hangulatot ad. Szoliterként is kiváló választás, hangsúlyos központi elemmé válik. A növekedés serkentése érdekében speciális sövénytápot is használhatunk, amely beöntözhető vagy kiszórható.

Gondozási tanácsok a szabadgyökerű babérmeggyhez

Ültetéskor érdemes szarvasmarhatrágyát vagy érett komposztot adni az ültetőföldhöz. A frissen ültetett növény köré földkarimát kell kialakítani és alaposan beöntözni. Az öntözést rendszeresen végezzük, de ne túlzottan. A babérmeggy termése mérgező, ezért a virágzás után vagy előtt távolítsuk el a virágzatot, ha nem szeretnénk termést. A Novita babérmeggyet 80-100 cm távolságra ültessük egymástól a sűrű sövény érdekében.

Mikorra alakul ki zárt babérmeggy sövényem?

Megfelelő gondozás mellett 3-5 éven belül kialakulhat sűrű babérmeggy sövényünk. Ez függ a növény magasságától is: egy 20-30 cm-es babérmeggy évente akár 50 cm-t is nőhet, míg egy 50-60 cm-es példány akár 80 cm-t is növekedhet egy szezonban. Nagyobb, 80-100 cm-es növényeket ültetve már 2 éven belül elérhetjük a kerítés magasságát. Nem minden vessző nő egyformán gyorsan, ezért több év szükséges ahhoz, hogy a sövény teljesen záródjon. A 60 cm-es tőtávolságig ültetve gyorsabban érhetjük el a sűrű sövényt, de ennél sűrűbben ültetni nem javasolt.

Metszési útmutató a babérmeggyhez

A szabadgyökerű Novita babérmeggy metszését akkor végezzük, ha szükséges. Sövény nevelésekor határozzuk meg a kívánt szélességet és magasságot, és metsszük le a belógó hajtásokat. A legjobb időpont a metszésre, amikor a friss hajtások már megerősödtek. Hajtásnövekedés idején ne vágjunk, hogy elkerüljük a friss levelek levágását. A metszést késő délután végezzük, hogy minimalizáljuk a perzselés esélyét. A tavaszi nitrogéntúlsúlyos tápanyag-utánpótlást a növény meghálálja, és növeli a kondícióját. Jól táplált növényeinket kevésbé támadják meg a kórokozók és kártevők.

Babérmeggy társítása más növényekkel

A korallberkenyék bíborpiros hajtásai és a bugás hortenziák óriási virágai izgalmas hatást keltenek a babérmeggyek társaságában. A babérmeggy mélyzöld levelei remek hátteret biztosítanak alacsonyabb vagy középmagas évelő dísznövényeknek. Az Annabelle cserjés hortenzia hófehér virágai különösen gyönyörűek a Novita levelei előtt.

A Gardencentrum.hu szabadgyökerű Novita babérmeggy dísznövényei gondos ápolás alatt növekednek, hogy otthonodba kerülve hosszú távú díszei legyenek kertednek. Olvass bővebben a témáról ebben a cikkben!

A babérmeggy betegségei és megelőzésük

Bár a babérmeggy ellenálló növény, bizonyos esetekben megbetegedhet. A leggyakoribb betegség a sztigminás gombabetegség, amely kezdetben barnuló pöttyöket okoz a leveleken, később ezek kipotyognak, lyukacsossá téve a lombozatot. Ha nem vagyunk biztosak a probléma beazonosításában, forduljunk szakemberhez! Gombaölőszeres permetezéssel könnyen védekezhetünk ellene, vagy metsszük vissza a hajtásokat és gyűjtsük össze a beteg leveleket. Ez a betegség leginkább csapadékos időjárás esetén jelentkezik, amikor tartósan nedves marad a lombozat. Fiatalabb növényeknél gyakoribb, míg idősebb példányokra nem jellemző.

Hogyan előzzük meg a betegségeket?

Ne öntözzük felülről a töveket, inkább csepegtető öntözést alkalmazzunk, amely közvetlenül a gyökérzónába juttatja a vizet. Évente szórjunk szervestrágyát a tövekhez, amit speciális sövénytápanyaggal egészíthetünk ki. Ez javítja a növény kondícióját, így kevésbé lesz érzékeny a betegségekre.

Vélemények

Értékelések

Még nincsenek értékelések.

„Prunus laurocerasus Novita – Szabadgyökerű babérmeggy” értékelése elsőként

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Utoljára megtekintett termékek